Jak każdy kraj Korea Południowa ma swoją flagę: białą z kołem postawionym na środku pół czerwonym , pół niebieskim oraz w każdym rogu ma czarne pół i całe kreski, ale również trzeba wiedzieć że wszystkie znaki coś oznaczają. Białe tło-pokój, czerwona część koła-pozytyw, a niebieska-negatyw czyli całe koło oznacza równowagę. Kreski w lewym górnym rogu oznaczają niebo, a w lewym dolnym rogu ogień, natomiast kreski w prawym górnym rogu oznaczają wodę, a w dolnym ziemię.
Korea Południowa znajduje się na południowowschodniej części Azji, a jej stolicą jest Seul który leży w centralno-zachodniej części Półwyspu Koreańskiego. Seul jest nie tylko stolicą, ale również największym miastem w całej Korei. Tradycyjnym centrum Seulu jest teren starego miasta dynastii Joseon. To właśnie tam znajduje się większość pałaców, urzędów państwowych, siedzib korporacji, hoteli oraz tradycyjnych rynków miejskich. Całość znajduje się w dolinie Cheonggyecheon. Przepływa przez nią strumień, który dziś na sporej części swojego biegu płynie podziemnym kanałem i wpada do Rzeki Han. Północna część centrum to Góra Bukhan, a południowa to Namsan (Góra Południowa). Na południe od centrum leżą dzielnice mieszkalne Yongsan-gu oraz Mapo-gu oraz Rzeka Han. Mimo że wszyscy myślą że Seul jakoś bardzo się różni od innych miast to nie, w prawdzie ma dużo różniących się od reszty budynków lecz tak jak wszystkie miasta ma bloki, sklepy i wiele, wiele różnych rzeczy które możemy zobaczyć w reszcie krajów.
Chuseok – tradycyjne koreańskie święto plonów, którego obchody rozpoczynają się piętnastego dnia ósmego miesiąca koreańskiego kalendarza księżycowo-słonecznego i trwają trzy dni. Ze świętem tym są związane różne zwyczajowe zabawy i potrawy. Święto to zwane jest także Hangawi, co można tłumaczyć jako „idy sierpniowe”. W takie święto nie może zabraknąć zabaw kilka z nich są specjalne:
-Ssireum to tradycyjne Koreańskie zapasy. Dwóch zawodników stoi na piaskownicy, a aby wygrać jeden musi powalić drugiego na podłogę.
-Ganggangsullae jest to prastary taniec podczas którego dziewczyny ubrane w tradycyjny strój stoją w kole i trzymają się za ręce śpiewając tradycyjne pieśni.
-Yut to tradycyjna gra planszowa popularna w całej Korei. Gra się w gronie znajomych oraz rodziny.
Dzień dobry-joh-eun achim
Cześć-annyeong
Do zobaczenia-tto bwayo
Dziękuję-gamsahabnida
Proszę-jebal
Przepraszam-joesonghabnida
Lubię cię-joh-ahaeyo
Kocham cię-salanghaeyo
Jesteś miły-dangsin-eun joh-eun
Jesteś ładny-neoneun yeppeuda
Ciekawostki na temat Korei Południowej:
1. W Korei Południowej są specjalne zwroty grzecznościowe do starszych od siebie
-Młodszy chłopak do starszego chłopaka mówi: hyung
-Młodszy chłopak do starszej dziewczyny mówi: noona
-Młodsza dziewczyna do starszego chłopaka mówi: oppa
-Młodsza dziewczyna do starszej dziewczyny mówi: eonni
2. Ukłon jest tam używany wtedy kiedy się dziękuje, przeprasza, wita i żegna.
3. Najpopularniejszym rodzajem muzyki jest tam k-pop (czyli pop, a k od Korea).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz